کفش

کفش ایمنی|کفش کار|تجهیزات ایمنی

5 (100%) 1 vote[s]

کفش ایمنی|کفش کار|تجهیزات ایمنی

shoes222

حفاظت و مراقبت از پای کارگران در برابر خطرات محیط کار بسیار مهم می باشد .

سقوط اشیای سنگین روی پا ، خطر له شدن، قدم گذاشتن روی یک شی برنده و تیز و فرو رفتن آن در پا ، ریزش مواد شیمیایی و سوختگی، برق گرفتگی، بالا رفتن حرارت پا و لیز خوردن تمامی خطراتی هستند که می توانند به پای افراد صدمه برسانند . از این جهت ، تهیه و استفاده از کفش های محافظ می تواند از پای کارکنان در مقابل خطرات مراقبت کنند .

shoes333

بیشتر کفش های ایمنی از چرم محکم و ضخیم ساخته شده اند و از مقاومت و محافظت بالایی برخوردار هستند.

از موادی که در تولید این نوع از کفش ها به کار می رود می توان به پلی استر، نایلون و پشم گوسفند و جانوران دیگر اشاره کرد .

بسیاری از تولید کنند گان کفش ایمنی ، با اضافه کرد محافظ فولای و کامپوزیت در قسمت جلوی کفش ، میزان یا سطح محافظت کفش را افزایش می دهند و بالا می برند . وجود این محافظ کمک می کند که در صورت بروز یک مشکل و یا خطر ، انگشتان پا محفوظ بمانند و آسیب نبینند.

محافظ های کامپوزیت نارسانا جریان الکتریکی هستند و می توانند علاوه بر محافظت پا در برابر خطرات دیگر ، از انگشتان پا در برابر سرما محافظت کنند.

حفاظت از پا

برای محافظت پای کارگران می توان از چکمه های ساق بلند ساخته شده از PVC، نئوپرن، نیترول با محافظ فولادی و کفی استفاده کرد . این نوع چکمه ها را می توان در کارخانه های تولید مواد شیمیایی ، شرکت های نفتی ، کشاورزی ، کارخانه های تولید مواد غذایی و غیره ، استفاده کرد.

shoes111

نوع دیگر محافظ پا ، اوور بوتز (Overboots) می باشد که می توان آنها را روی کفش پوشید و استفاده کرد . استفاده و پوشیدن این نوع از پوشش باعث افزایش ایمنی و حفاظت پاها در برابر مواد شیمیایید و برف می شود .

علاوه بر کفش ، تهیه بعضی از وسایل جانبی نیز می تواند به محافظت از پا ها کمک کند .

طبق اعلان اداره ی ایمنی و سلامت شغلی ، کارفرما موظف است که برای کارکنان محل کار کفش ایمنی تهیه کند تا در زمان سقوط اجسام سنگین روی پای آنها و یا تماس با جریان الکتریکی از پای آنها به خوبی مواظبت شود . در ضمن کفشی که تهیه می شود باید از نظر خطرات الکتریکی ، رسانایی الکتریکی ، مقاومت در برابر ضربه و فشارو استقرارپذیری و غیره ، مورد تایید سازمان بین الملی استاندارد یا ASTM باشد .

کفش ایمنی

کفش ایمنی یکی از مهمترین تجهیزاتی می باشد که کارفرما باید جهت ایمنی کارکنانش تهیه کند . پا یکی از اعضای بدن است که ممکن است به سادگی آسیب ببیند . عدم وجود یک پوشش مناسب ، می تواند بعدها روال بهبودی فرد را کند و شخص نتواند به سرعت بهبود یابد.

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *