حافظت فردی

تجهیزات فردی|تجهیزات ایمنی|ایمنی

3 (60%) 1 vote

تجهیزات فردی|تجهیزات ایمنی و فردی|تجهیزات حفاظت|ایمنی

تجهیزات حفاظتی شخصی (PPE) به لباس های محافظ ، کلاه ایمنی ، عینک های ایمنی و یا وسایل طراحی شده برای محافظت از بدن فرد از آسیب یا عفونت اشاره دارد .  تجهیزات حفاظتی موجب جلوگیری از خطراتی همچون : فیزیکی ، الکتریکی ، گرما ، مواد شیمیایی ، زیست محیطی و ذرات هوا می شود .

این تجهیزات ممکن است برای اهداف ایمنی و بهداشت شغلی مرتبط با شغل، و همچنین برای سایر فعالیت های تفریحی استفاده شود .

تجهیزات حفاظت

هدف از تجهیزات حفاظت شخصی این است که کارکنان را از خطرات احتمالی حفظ نماید. زمانی که کنترل های مهندسی و کنترل اداری برای کاهش این خطرات به مقادیر قابل قبول امکان پذیر نیست ، PPE  مورد نیاز است.
طراحی ارگونومیک خوب می تواند به کاهش موانع کمک کند ؛ بنابراین می توان برای اطمینان از شرایط کاری سالم با استفاده صحیح از PPE کمک گرفت .

Individual-protection1

تمرینات ایمنی و بهداشت شغلی می تواند از کنترل های خطر و مداخلات برای کاهش خطرات محل کار استفاده کند که تهدیدی برای ایمنی و کیفیت زندگی کارگران است . سلسله مراتب کنترل خطر یک چارچوب سیاستی را فراهم می کند که انواع کنترل های خطر را از لحاظ کاهش خطر مطلق محاسبه می کند .

اگر اقدامات حذف یا جایگزینی نمیتواند اعمال شود ، کنترل های مهندسی و کنترل های اداری که برای ایجاد ساز و کارهای ایمن انجام می شود ، اجرا شود . تجهیزات حفاظتی شخصی در رده سلسله مراتب کنترل قرار دارند ، چرا که کارگران به طور منظم در معرض خطر قرار دارند و مانع حفاظت می شوند .

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *