ایمنی

حفاظت فردی|تجهیزات حفاظتی|ایمنی

4 (80%) 1 vote[s]

حفاظت فردی|تجهیزات حفاظتی|ایمنی

تجهیزات حفاظتی شخصی (PPE) به لباس های محافظ ، کلاه ایمنی ، عینک های ایمنی و یا وسایل طراحی شده برای محافظت از بدن فرد از آسیب یا عفونت اشاره دارد .

خطراتی که توسط تجهیزات حفاظتی مورد توجه قرار می گیرند شامل خطرات فیزیکی ، الکتریکی ، گرما ، مواد شیمیایی ، زیست محیطی و ذرات هوا هستند .

این تجهیزات ممکن است برای اهداف ایمنی و بهداشت شغلی مرتبط با شغل ، و همچنین برای سایر فعالیت های تفریحی استفاده شود .

هدف از تجهیزات حفاظت شخصی این است که کارکنان را از خطرات احتمالی حفظ نماید . زمانی که کنترل های مهندسی و کنترل اداری برای کاهش این خطرات به مقادیر قابل قبول امکان پذیر نیست ، PPE  مورد نیاز است .

طراحی ارگونومیک خوب می تواند به کاهش موانع کمک کند؛ بنابراین می توان برای اطمینان از شرایط کاری سالم با استفاده صحیح از PPE کمک گرفت .

تمرینات ایمنی و بهداشت شغلی می تواند از کنترل های خطر و مداخلات برای کاهش خطرات محل کار استفاده کند که تهدیدی برای ایمنی و کیفیت زندگی کارگران است .

سلسله مراتب کنترل خطر یک چارچوب سیاستی را فراهم می کند که انواع کنترل های خطر را از لحاظ کاهش خطر مطلق محاسبه می کند .

اگر اقدامات حذف یا جایگزینی نمیتواند اعمال شود، کنترل های مهندسی و کنترل های اداری که برای ایجاد ساز و کارهای ایمن انجام می شود، اجرا شود.

تجهیزات حفاظتی شخصی در رده سلسله مراتب کنترل قرار دارند، چرا که کارگران به طور منظم در معرض خطر قرار دارند و مانع حفاظت می شوند .

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *