تاریخچه ایمنی

تجهیزات ترافیکی|ترافیکی|تاریخچه

5 (100%) 1 vote

تجهیزات ترافیکی|ترافیکی|تاریخچه

مخروط های ترافیکی توسط ، یک آمریکایی در سال 1943 که در شهر لس آنجلس نقاشی خیابانی می کرد، اختراع شد.

مخروط های ترافیکی برای اولین بار در سال 1958 در انگلستان مورد استفاده قرار گرفتند .

اگر چه در اصل موانع ترافیکی از بتن ساخته می شد اما امروزه معمولا آنها را از PVC و لاستیک و بطری های بازیافت شده می سازند.همه ی موانع ترافیکی مخروطی شکل نیستند . موانعی که به شکل ستون های متحرک هستند عملکرد مشابه به آن ها دارند .

مدیریت ترافیک

مخروط های ترافیکی معمولا در خارج از منزل و هنگام کار در جاده یا شرایط دیگری که نیاز به تغییر مسیر ترافیکی، هشدار خطرات یا پیشگیری از ترافیک را دارند ، استفاده می شود.  هم چنین مخروط های ترافیکی برای نشان دادن جایی که کودکان در حال بازی هستند یا مسدود کردن یک منطقه استفاده می شود . در شب ، درجاده های کم نور و یا موارد خاص مخروط های ترافیکی نیز ممکن است با چراغ های چشمک زن نصب شوند .

مخروط های ترافیکی مدرن در اندازه های مختلف که معمولا از 30 سانتی متر تا کمی بیش از 1 متر ساخته شده و حمل آنها بسیار راحت است.

مخروط های ترافیکی در رنگ های مختلف مثل  نارنجی ، زرد ، صورتی و قرمز وجود دارند که شایع ترین این رنگ ها به دلیل روشنایی آنها است . ممکن است بعضی از آنها به رنگ سبز و آبی ظاهر شوند که معمولا به عنوان “نوار فلش” شناخته شده و برای افزایش دید کاربرد دارد.

مخروط های ترافیکی نیز معمولا با نوارهای بازتابی در اطراف آنها ظاهر می شوند تا دید بیشتری را بوجود آورند.

در بسیاری از کشورها مانند استرالیا یا ایالات متحده آمریکا مانند کالیفرنیا ، باریکه های ترافیکی به ندرت دیده می شود. دستگاه هایی به نام بولاردارها به جای مخروط ها استفاده می شوند که در آنها دستگاه های هشدار دهنده بیشتر مورد نیاز است .

مخروط ها اغلب در فضاهای عمومی استفاده می شوند تا بعضی خطرات را به عابران پیاده هشدار دهند .

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *