ماسک تنفسی

ماسک شیمیایی دو فیلتر سیلیکونی ۳M 7502

ماسک شیمیایی دو فیلتر سیلیکونی ۳M 7502

از گروه اول ماسکها می باشد : یعنی نیم صورت بوده و فقط دهان و بینی را می پوشاند . پس طبق صحبتهای قبلی ، تنها برای تصفیه گازهایی که به چشم آسیب نمی زنند مورد استفاده قرار می گیرد . بدنه این ماسک از نوعی پلاستیک نرم ، انعطاف پذیر و ضد حساسیت به نام سیلیکون تولید شده است .

نرمی بسیار بالا و انعطاف پذیری بدنه این محصول ، کیفیت قرار گرفتن روی صورت و در نتیجه میزان رضایت مندی مصرف کنندگان را به شدت افزایش داده است. بطور معمول در ساختار ماسک های تنفسی نیم صورت ، دو عدد فیلتر یا کارتریج کلاس ۱ استفاده می شوند که از طرفین به ماسک متصل می شوند . این ماسک تنفسی نیز به همین ترتیب طراحی شده است و قابلیت اتصال دو عدد فیلتر تنفسی شیمیایی یا دو عدد فیلتر تنفسی گرد و غبار دارد .

جهت اتصال و قرار گرفتن روی صورت ، مجهز به دو عدد تسمه نگهدارنده پشت سر می باشد که چهار نقطه اتصال به ماسک دارند . این دو تسمه از پارچه با قابلیت کشسانی تولید شده اند که فرد استفاده کننده می تواند پس از قرار دادن ماسک تنفسی روی صورت ، با کشیدن این تسمه ها از طرفین ، ماسک را به میزان دلخواه روی صورت خود محکم نماید .

نکته مهم و قابل عرض در مورد تسمه یا بند نگهدارنده این محصول اینست که اگر در زمان استفاده بیش از حد کشیده شود ، مقاومت خود را از دست داده و پاره می شود و یدکی آن نیز موجود نمی باشد . لطفا در زمان کار با این ماسک این مورد را مد نظر داشته باشید و تسمه پشت گردن را محکم نکشید .

رنگ این ماسک تنفسی شیمیایی آبی بوده و رنگ بندی دیگری نیز ندارد . همچنین وزن آن نیز بسیار سبک و فقط ۱۳۵ گرم ( فقط خود ماسک بدون فیلتر ) می باشد . ضمنا در بسته بندی پلاستیکی تک سلفون و به همراه بروشور مربوطه عرضه می گردد .

تولید شده مطابق با الزامات استاندارد EN 140:1998,‎ CE Approved

سوالی که اکثر قریب به اتفاق کاربران عزیز از ما می پرسند : چه فیلتری برای کار من مناسب است ؟اگر شما دوست عزیز نیز همین سوال را در ذهن دارید ، لطفا ادامه این مطلب را مطالعه بفرمایید …

انواع فیلترهای ماسک تنفسی نیم صورت سیلیکونی ۳M 7502 :

در اینجا قصد داریم ، به صورت خلاصه به موارد کاربرد فیلترهای مختلف این ماسک تنفسی نیم صورت بپردازیم .

فیلتر تنفسی شیمیایی باند مشکی مدل ۳M 6001

فیلتر شیمیایی باند مشکی ۳M 6001 جهت تصفیه گاز و بخارات شیمیایی ناشی از مواد آلی و هیدروکربنی کاربرد دارد . مانند : رنگهای صنعتی ، انواع حلالهای صنعتی ، انواع ترکیبات هیدروکربنی و مشتقات نفتی ، سموم نباتی و کشاورزی ، جوهرها و تونرهای صنعت چاپ و …

فیلتر تنفسی شیمیایی باند زرد مدل ۳M 6003

فیلتر شیمیایی باند زرد ۳M 6003 جهت تصفیه گاز و بخارات شیمیایی ناشی از اسیدها و مواد اسیدی کاربرد دارد . بطور مثال در هنگام کار با جوهر نمک و وایتکس که برای نظافت حمام و سرویس بهداشتی استفاده می شود ، و گاز اسید کلریدریک متصاعد می شود ، باید از فیلتر شیمیایی باند زرد ۳M 6003 به همراه ماسک نیم صورت استفاده کرد .

فیلتر تنفسی شیمیایی باند زیتونی مولتی گاز مدل ۳M 6006

فیلتر شیمیایی باند زیتونی برای تصفیه گاز و بخارات مواد آلی ، گاز و بخارات مواد اسیدی ، گاز و بخارات آمونیاک ، متیل آمین و فرمالدئید کاربرد دارد . به جهت کاربری گسترده و چندگانه این فیلر شیمیایی ، به آن لقب فیلتر شیمیایی مولتی گاز داده اند . به عبارت بهتر ، این فیلتر قابلیتهای تصفیه فیلتر های ۳M 6001 و ۳M 6003 را بطور یکجا در خود دارد .

این فیلتر مناسب کار با مواد ناخن و کراتین بوده و به جهت کارآیی بالا در میان کاربران ( خانمهای شاغل در سالن های زیبایی ) بسیار محبوب و تایید شده است و بعنوان ماسک کراتین بکار می رود. ضمنا ماسک با فیلتر باند زیتونی ، بعنوان ماسک آزمایشگاهی نیز بکار می رود .

فیلتر تنفسی گردو غبار مدل ۳M 2091 P100

این فیلتر شیمیایی دیگر شیمیایی نیست و فقط مخصوص تصفیه گردوغبار و ریز گردهاست . یعنی به هیچ عنوان نباید برای تصفیه گاز و بخارات شیمیایی استفاده شود . لازم به ذکر است این محصول خود یک فیلتر مستقل است که دارای گیره اتصال بوده و می توان آن را روی ماسکهای شرکت ۳M نصب و استفاده کرد .

فیلتر تنفسی گردو غبار اکتیوکرین مدل ۳M 2097 P100

این فیلتر شیمیایی دیگر شیمیایی نیست و فقط مخصوص تصفیه گردوغبار و ریز گردهاست مانند مدل ۳M 2091 . پس به هیچ عنوان نباید برای تصفیه گاز و بخارات شیمیایی استفاده شود . مزیت و برتری این محصول به مدل قبلی اکتیوکربن بودن آنست . در واقع فیلتر ۲۰۹۷ بهترین و کاملترین فیلتر گردوغبار شرکت ۳M می باشد .

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *